Ideální partner ve víře?

Trošku vám tu odhalím svou dušičku :). Nedávno jsem někomu radila, ať si najde věřící partnerku, i když já sama věřícího partnera nemám. Přemýšlela jsem, jak bych vysvětlila, že je to lepší. Říkala jsem mu, že sama vím, jaký je těžký chodit s nevěřícím a co to všechno obnáší a říkala jsem, že stačí, aby partneři sdíleli víru.Teď jsem narazila na jedno video, které změnilo můj pohled na muže a ženy. A zaujala mě jedna myšlenka - spojení mezi partnery by mělo být duchovní, ale i tělesné a duševní. Vnímám to tak, že po duchovní stránce by oba měli věřit v Boha a měli by se shodnout v otázkách víry, ve výkladu Bible atd. Po duševní stránce by měli mít podobnou povahu, ono se sice říká, že protiklady se přitahují, ale představte si dobrodruha, který se chce sbalit a jet na misijní cestu a vedle něj někoho, komu je dobře na jednom místě a chce ve sboru dělat takovou tu běžnou službu. Jejich touhy se rozcházejí, každý vidí náplň svého života v něčem jiném, což je může rozdělovat - ty děláš tohle, protože tě to baví a já chci, abys byl šťastný, ale já zase půjdu dělat tohle....Nebo myslíte, že duchovní a duševní je to stejné? Co si myslíte vy? Odkaz na video přikládám do příspěvků.

mdo dooory 11.3.2017

komentáře: (57)


remainder 11.3.2017

jsou to hodně citlivé věci, dooory... na jedné straně nás písmo zřetelně varuje, abychom do takového nerovného svazku - věřící x nevěřící - nechodili. Jiná věc je, když jsou dva nevěřící a jeden se pak stane křesťanem. Obojí je však dost těžké, a to ve všech třech ohledech - duchovním, tělesném i duševním. Podle mého názoru je pořadí důležitosti spíš toto: 1. duchovní, 2. duševní, 3. tělesné. Nefunguje-li za jedna, postupně spadne do pryč i dvě a tři. Jit do vztahu bez souladu bodu jedna je hodně riskantní, až lehkomyslné. Pokud je za jedna OK, myslím že to bude mít pozitivní vliv i na bod dvě a tři. Není to sice jisté, ale naděje tu je dost velká. Jistěže jsou případy, že za jedna je výborné a nefunguje třeba za tři - záleží potom na věrnosti v bodu jedna obou partnerů. Pokud jde o nefunkční bod jedna a ostatní zpočátku bylo OK, pak mluvím z vlastní zkušenosti.

remainder 11.3.2017

jestrab, to je otázka přístupu k bibli, v tom se neshodneme. Pro tebe to znamená, že toto varování vznáší pouze apoštol Pavel, ale já považuji výroky všech pisatelů bible za inspirované Bohem samotným, tudíž pro mně to znamená, že mě takto varuje Bůh sám.

remainder 11.3.2017

jestrab - jak říkám, v tom se neshodneme, z mé strany tohle prostě není k diskusi - nikomu neberu jeho názor, ale nediskutuju o tom. Problém je např. hned už v tom, že svou argumentaci stavíš na hypotetickém předpokladu: >když by Pavel měl odlišný názor na některé věci než apoštolové>. Téma vlákna je o vzájemné vhodnosti partnerů. Takže na prvním místě je duchovní shoda, o které by měli ti dva nejdřív důkladně promluvit. Sami právě vidíme, jak je to důležité.

dooory 11.3.2017

Můžu z vlastní zkušenosti říct, že vztah věřící-nevěřící není žádný med. Pokud se ten druhý s vírou ještě nesetkal, je pro něj dost těžké spoustu věcí pochopit a tolerovat je. A stejně to dopadne tak, že se jeden z nich bude muset přizpůsobit, protože to takhle nejde, aby každý byl součástí jiného světa (opravdu to vidím jako dva rozdílné světy). Ze začátku si každý říká, že se budou tolerovat, ale nakonec to nejde. Protože když bude ustopovat pořád nevěřící, za čas se začne ptát, proč musí pořád ustupovat on. No a když začne ustupovat věřící, bude pomalu ztrácet svou víru.

remainder 12.3.2017

jestrab - překvapen nejsem, jen tomu nevěřím. Nejprve jde o to, co každý vnímáme pod pojmem duchovní shoda. Ty jsi použil výraz náročnost věřícího člověka, já mám raději výraz VĚRNOST věřícícho člověka. Rozuměj věrnost k Bohu, Jeho slovům. Jsou to opravdu dva světy, které nemohou žít v harmonii. Nerovné jho. Jsou to každodenní věci, na které se naráží, a když potom přijdou děti, je to o to horší - postoje rodičů k výchově dětí jsou víceméně antagonistické. Jen příklad - on říká: děti, buďte poctivé, ona říká: kdepak, s poctivostí nikam nedojdeš. On říká neper se, ona zase ať si trénuje lokty, v životě to bude potřebovat. Podobných situací je milion. Chybí tu najednou základní motivace, proč ti dva jsou vlastně spolu. Duševní a tělesná láska? Ano, zpočátku to všechno dokáže přikrýt. Ale dříve nebo později přijde okamžik, kdy oba stojí na křižovatce a nevědí, jak - a hlavně PROČ - dál. Kolegové v práci jsou jiná kategorie - ti jsou v jiné osobnostní zóně. S nimi je možné najít celkem dobře určitou shodu, tam s tebou plně souhlasím.

remainder 12.3.2017

Jen ještě pro vysvětlení k mému předchozímu komentáři, co myslím těmi zónami - 1. Intimní zóna pro nejbližší, 2. Osobní zóna pro kolegy, 3. Společenská zóna, např.obchodní jednání, 4. Veřejná zóna pro cizí.

dooory 12.3.2017

Taky bych rekla, ze jde o vernost. Kdyz delas ustupky ve vire kvuli partnerovi, stavas se vic vernym jemu nez Bohu. Nejde jen o to resit sex. Za chvili se zacne partner ptat, proc travis tolik casu s vericimi, proc chces jit na silvestra pryc a nechces byt s nim, proc chodis v neděli na bohosluzbu kdyz je potreba doma neco udelat atd. A pak v manzelstvi-dohodnete se, ze deti budou chodit do kostela ale kdyz pak deti uvidi, ze jeden rodic tam nechodi, nebudou chtit chodit taky.proc tata nemusi na bohosluzbu a ja musim, kdyz jsou v televizi pohadky?(tez ma osobni zkusenost 😊)..neverici nepochopi, proc nejprve hledas Bozi kralovstvi a teprve potom se staras o veci tady na zemi. A kdyz uz budou oba citit, ze je mezi nema propast a rozdilne nazory a pohled na svet, jeden driv nebo pozdeji musi ustoupit. Verici si rekne: no tak tenhle vikend budu s nim a pristi pujdu do sboru. Tohle si pak rekne i dalsi vikend a dalsi, protoze najednou bude jednodussi a zajimavejsi byt jen s nim. Nebo to resi verici tak, ze rekne pojd se mnou. A on se bud prida nebo odejde. S tou intimni zonou je to pravda. Osobni vztah s Bohem je intimni, otevirame mu sve srdce a to stejne s partnerem. Kdyz je partner nevěřící, nemuzete mu otevrit cele sve srdce protoze viru nechape. Jak rikas ze vas vztah s neverici fungoval jestrabe - nedokazu si to predstavit. Kdyz mam osobni vztah s Bohem a verim, ze je Buh zivy, chci aby ho poznal i muj partner. Viru chapu jako jedinou cestu, jako neco, co mi nabizi vecny zivot.Na partnerovi mi zalezi a chci mu pomoct tohle taky zazit. Myslim, ze kazdy verici si vybira sveho partnera podle toho, jaky ma sam vztah s Bohem. Verim, ze nekomu nedela problem delat ustupky a takovy clovek to vi a hleda i neverici. I ja jsem takova byla. Jenze po roce vztahu jsem uverila, nechala se pokrtit a chtela jsem se aktivne venovat vire. Pak uz to bylo slozitejsi. Dnes vim, ze bych si uz nevericiho partnera nevybrala. Takze bych rekla, ze nas vztah s Bohem se odrazi i na tom, jakeho partnera si hledame a vybirame 😊.

remainder 12.3.2017

jestrab, to je nedorozumnění. Samozřejmě že netvrdím, že mezi nevěřícími nejsou poctivé ženy. Tu poctivost jsem dal přece jen jako PŘÍKLAD, ale takových věcí je milion a víc. Není náhodou, že v bibli je použitý výraz NEROVNÉ JHO. Jeho pravý význam si už dnes moc lidí neuvědomuje. Já vyrůstal na statku a tak už jako dítě jsem měl možnost to vidět názorně v praxi - koně nebo volci jsou spojeni dřevěným poutem, kládou, a oba tedy musí táhnout jen jedním, SHODNÝM směrem. Pokud chce jeden uhnout jinam, tak automaticky táhne za sebou druhého - jsou napevno spojeni. Pak platí zásada, že silnější vyhrává, slabší ustupuje. Tak si to teď promítni do intimního vztahu partnerů - ano, můžeš namítnout, že to jho nemusí být tak natvrdo, ale pak je celý ten nádherný Boží obraz manželů, kteří jsou pevně spojeni a jdou jedním směrem, totálně rozbit :-)

dooory 12.3.2017

jestrab - ono nejde o měřítko hodnot, ale spíš o dodržování toho, co píše v Bibli. Spousta lidí tady si myslí, že stačí věřit v Boha a říkají, že jsou věřící. Jenže pak když si s nima píšu, tak zjistím, že třeba nedokážou příjmout vše, co v Bibli píše. Takový člověk potom nevěří v Boha celým srdcem. A Bůh chce, abys věřil celým srdcem - viz znovuzrození. Umíráš pro tento svět a narodíš se znovu pro Krista. A pak v Bibli píše: Hledejte nejprve Boží království a jeho spravedlnost, a toto vše vám bude přidáno. (Matouš 6,33). A pak tam ještě píše tohle: Chce-li někdo jít za mnou, ať se zřekne sám sebe, vezme svůj kříž a následuje mě. (Matouš 16,24) Pro mě je důležité to zříct se sám sebe. Když to dokážeš, pak máš Boha na prvním místě. Ale nenazývala bych to měřítkem hodnot. Takže pro mě je vlastně věřící vlastně ten, kdo ji dokáže akceptovat celou, aniž by do ní cpal své vlastní názory.

dooory 12.3.2017

Ale to neznamená, že se máš vzdát úplně všeho, jen máš mít Boha na prvním místě. Zříct se sám sebe je tu myšleno tak, že přestaneš dělat věci, které jsi dělal na úkor Boha. Jednak ty špatné věci, o kterých víš, že se mu nelíbí a pak omezit věci, které děláš nejvíc a nemáš čas na Boží slovo. Je potřeba mít práci a taky nějaké zájmy, ale nejprve bychom měli hledat tu Boží tvář. Ne, že nedokážu akceptovat nějaký liberární směr, ale v tomhle Bible mluví jasně - máme se zříct sami sebe, nepíše tam vyber si jen co chceš a přizpůsob si to podle svého života a doby. Ne, píše tam, že pokud chce někdo jít za Kristem, musí se zříct sám sebe. Obětovat to, co stojí mezi Tebou a Jím. Pak teprve můžeš věřit celým srdcem. Takže jsem fundamentalista a myslím, že víra je o fundamentalistech. Protože Bible je pořád stejná. Nemůžeš si k ní něco přidat nebo něco odebrat. Nemůžes si ji nějak zmodernizovat podle doby. Teď použiju slova mého kamaráda - je jedno, z které církve kdo je, když má v srdci Krista a chce ho upřímně následovat. A takhle to vidím i já :)

dooory 12.3.2017

Není to o nařizování. Já mám zkrátka asi s Bohem jiné zkušenosti, než ty. Vím, že když mu věnuju víc času, než svým zájmům, tak se mi to pak mnohonásobně vrátí. Když si každý den ráno přečtu z Bible, je pro mě snažší bojovat proti ďáblu. Takže jde o moji osobní zkušenost, ne o nějaké věci, které by mě naučilo okolí. Asi bych tuhle debatu ukončila, protože tady zřejmě nemá cenu něco vysvětlovat, jelikož jsem děsně mladá, nezkušená a neschopná sama uvažovat, takže dělám, co se mi nadiktuje. Každopádně ti děkuju, že jsi mě uvedl do světa dospělých.

libor01 13.3.2017

Zajímavé číst co tu je napsané. :) Ahoj jestrabe, doufám že se tě můj názor nějak nedotkne, ale tím co píšeš ukazuješ, že Bohu vůbec nerozumíš. Tady máš jeden odkaz na téma církev https://www.youtube.com/watch?v=d83grmRXHgQ pokud se budeš chtít podívat. Nikdo ti neříká že musíš všeho nechat. Ježíš, když říkal mladíkovi ať vše prodá a následuje ho to říkal proto, že Bůh pro toho mladíka byly peníze a bohatství. Jak píše Pavel dělejte vše jako Pánu. Koloským 3 kapitola. Některé myšlenky se psaním hůře vysvětlují a je lepší o nich mluvit, ale pokud někdo řekne že u něj Bůh není na prvním místě, pak ten člověk nemůže být spasený a nepochopil evangelium. :(

dooory 13.3.2017

Kde beru čas? Omezila jsem čas na počítači. Teda kromě posledního týdne co jsem nemocná. A sám proti sobě bojuješ? To mně třeba bez Boha nejde vůbec. A vůbec - myslím, že bojovat proti sobě samému je ten nejtěžší boj, který musíme zvládnout :).

libor01 14.3.2017

Jestrab. Máš pravdu nemá to pro tebe smysl se pouštět do debaty se mnou. Jednoho dne přijde Boží soud a před soudnou stolici se postaví každý. Tam se ukáže pravda. A budou ti, kteří jsou zapsáni v knize života, kteří budou s Kristem a pak tu budou ti druzí, které čeká druhá smrt. Jak je popsané v knize Zjevení budou trýzněni dnem i nocí. Člověk nemůže být sluhou dvou pánů. Lukáš 16:13 nebo Matouš 6:24. Proto bychom měli usilovat o to co je v nebi, protože každý strom, který nenese ovoce budě vyťat a vhozen do ohně.

dooory 14.3.2017

Jestrab - Nevím, kde bereš ten názor, že když jsem mladá a svobodná, tak nutně musím mít spoustu volného času. Vím, že práce na počítači je nutná, já pracuju na počítači denně a nemyslím si, že je to dobře, takže se snažím doma už počítat nepouštět. Mám pouze vymezený čas, kdy odepisuju na e-maily, učím se - ano, učím se, protože jsem jedna z těch, o kterých si psal a rozhodla jsem se studovat při zaměstnání, studuju Bibli, cvičím a nebo se věnuju papírování. Víš, byla doba, kdy jsem při škole chodila na dvě brigády, abych si vydělala na školné, protože od dvaceti jsem si řekla, že si svůj život budu financovat sama a od mamky už peníze brát nebudu. Pořád si myslím, že je to o tom, jakou zkušenost máš s Kristem. Možná se Ti teď daří a myslíš si, že to takhle stačí. Ale přijde doba, kdy pochopíš, že stojíš před zkouškou, se kterou si sám neporadíš. Teď se na Boha obracíš, když máš čas. Jednou možná pochopíš, že sám nezmůžeš nic a že potřebuješ, aby Ti pomohl. A pak Ti bude jedno, kolik máš práce. Zkrátka budeš chtít ten problém vyřešit a budeš hledat odpovědi v Božím slově a v modlitbách. Budeš hledat východisko. A nakonec ho najdeš a to nastartuje Tvůj vztah s Bohem. Budeš vědět, že Kristus je živý a je všude s Tebou. Zjistíš, že je tu pro Tebe každý den, jen mu stačí otevřít své srdce. A možná, že už jsi něco takového zažil. Bůh Ti pomohl a Ty si teď žiješ po svém. Jednou jsem slyšela při jednom kázání dotaz jedné dívky, která navštěvuje sbor, čte si z Bible, modlí se a všechno potřebné pro svou víru má, ale není obrácená. Kazatel odpověděl, že člověk musí padnout úplně na dno, aby se zbavil své vlastní pýchy a pochopil, že bez Boha není nic. Je to o hrdosti. Asi tak, jako když se někdo topí a nechce si zavolat pomoc, protože co by si o něm mysleli? Že neumí plavat, že si neumí sám pomoct...ale když cítí, že už je to fakt špatný a může se utopit, překoná se a zavolá pomoc. A přesně takhle to je. Někdy si říkám, co vše se musí stát, aby tohle člověk pochopil? Člověk má pocit, že musí vše řídit, že co mu Bůh dal, to musí spravovat sám. Ale stejně tak, jako nám to dal, tak nám to může i vzít, pokud si nebudeme připomínat, že mu vděčíme za vše co máme - za práci, za naše blízké a taky za každý nový den, do kterého se můžeme probudit zdraví. Myslíš, že dostatečně Bohu projevuješ svůj vděk za tyhle věci, když máš víru jen jako koníček a věnuješ se jí, až když Ti zbyde čas? Představ si, že by tohle dělal Bůh - řekl by Ti, že na Tebe teď čas nemá, protože musí teď támhle pomáhat chudým a zkrátka má spoustu práce jinde. Ty počítáš s tím, že je tady pro Tebe vždy, aniž bys mu věnoval svůj čas. Bereš ho jako jistotu. Je to podobné jako v partnerských vztazích - když ženě nedokazuješ svou lásku a bereš ji jako jistotu, vztah se začně hroutit. Můžeš jí říkat tisíckrát, že ji máš rád a můžeš to myslet upřímně, ale pokud jí to nedokazuješ, pokud na ni nemáš čas, ten vztah jde do kytek. A může úplně zaniknout. A s Bohem je to stejný. Je to taky vztah, na kterém musíš pracovat. Myslím, že jednou Ho budeš nutně potřebovat. A potom se budeš divit, proč mu najednou nedokážeš rozumnět. Budeš sice umět pracovat s počítačem, budeš mít možná dost peněz a dobré vztahy s okolím, ale nebudeš chápat Jeho vedení. Nepochopíš, proč se Ti děje něco špatného v životě, když pomáháš druhým a snažíš se žít příkladný život. Třeba si teď říkáš, že těmi skutky Bohu dostatečně dokazuješ svou věrnost a svou víru. Ale dobré skutky dělá i spousta nevěřících lidí a čím Ty se potom teda lišíš od nich? Jasně, víra bez skutků je mrtvá. Ale skutky samotné Tě spasit nemůžou, to může jen upřimný vztah s Kristem. Ten vztah, na které je potřeba pracovat. A možná si v tu chvíli budeš připadat najednou sám....a pak budeš rád za nás fundametalisty, protože Ti budeme moct pomoct a hlavně Ti budeme chtít pomoct :). Takže bych byla ráda, kdybys mě přestal posuzovat dle mého věku, protože každý jsme vyrůstali v jiných podmínkách a máme jiné zkušenosti. Paradoxně od doby, kdy žiju s Kristem stíhám neuvěřitelně moc věcí. On je totiž mou motivací a můžu od něj čerpat sílu každý den :).

libor01 14.3.2017

Ego je velmi bolestivá věc. Každý to zná. Tak ti aspoň přeji ať láska a milosrdenství našeho pána Ježíše Krista tě provází tvým životem až do jeho dne.

libor01 15.3.2017

Doory, je velmi poučné pro každého křesťana poslouchat názory ostatních a zamyslet se nad tím. Ale tady vidíš jak působí v lidech ego. Jestrab tě tady poučuje na tom není nic až tak divného, ale to že si hraje na to že má větší zkušenost a to co říká je pravda a ostatní se pletou mi přijde až směšné. Člověk znalý se nad tebe nebude povyšovat, ale bude ti pokládat otázky a názory ti vyvracet Božím slovem, což je Bible a ne nějakým svým osobním názorem. Drž se zdravého učení, poznávej, zkoumej a raduj se v Pánu. Křesťané mají růst ve víře a posvěcení a mají se snažit přiblížit svému vzoru, což je Ježíš Kristus. A co se týče vděku, tak máme být vděční a máme ho projevovat Koloským 3:15-16 1 Tesalonickým 5:16-18. Zajímavý text je Jakub 2: 14-26 slyšel jsem hodně názorů na tento text ale je to jeden z textů, který vyvrací jestrabovo tvrzení, že už záleží na tobě jak ty to cítíš. Pokud žiješ v novotě Ducha jak se píše v knize Římanům je to vidět i na tvém životě a tvých skutcích. Stejně jak to říká sám Ježíš v Matoušovi v podobenství o rozsévači. To správné zrno vydá úrodu. Některé 30 násobnou jiné 60 násobnou a další 100 násobnou. Ale taky mluví i o jiných kteří slovo slyší a pak odpadají protože nikdy nebyli Křesťani. Proto tě chci povzbudit. Dále čti a poznávej. Bibli ale i jiné křesťanské knihy. Poslouchej kázání a nech se vést Duchem svatým. :) A hlavně církev což je z Řeckého eklezia (společenství) je to kde máme být je to to co nám Bůh řekl a je to dobré pro růst nejen tebe, ale i ostatních skrze tebe. Proto máme každý jiný dar, protože je máme využívat ve společenství což je církev pro ostatní a pro budování. Jednou pokud se dostaneme do Nového Jeruzaléma jak se píše ve zjevení budeme všichni společně s Bohem, nebude tam jen 1 člověk sám s Bohem. :)

dooory 15.3.2017

Libore, děkuji za povzbuzení. Docela jsem ho i potřebovala :). Tady už se mi to stalo párkrát, že jsem před někým obhajovala své názory, a to celkem nenásilnou formou, a ten dotyčný to vzal útokem. Ale zase jsem taky přehodnotila, kam já investuju svůj čas. Třeba místo toho dohadování tady jsem mohla mít už přečteného celého Jakuba. Chtěla jsem vědět něco o ostatních a třeba jim i pomoct, ale místo toho jsem zapomněla na svůj vlastní růst. A bez něj nikomu pomáhat nemůžu. Tak vás tady nejspíš na čas nechám napospas vesmirkům a jestrabům a půjdu trávit čas s Kristem :). Jo ještě malé doplnění - nestuduju teologii, ale ekonomku :).

libor01 16.3.2017

Někdo tě nepochopil. Myslím, že si strašně zmatený. Nemůžu ani uvěřit jak skáčeš z věci na věc a ještě u toho chceš urážet lidi. :D Možná věci špatně vysvětluješ, nebo to neumíš. Nejdřív píšeš že mít Boha na prvním místě ti přijde jako nařizování a že to tak fungovat nemůže, pak lidi kteří zasvěcují život službě Bohu máš za fundamentalisty, kteří tebe nechápou, pak hned píšeš o vztahu s Bohem jako byste si byli rovni, pak začneš míchat víru s náboženstvím a že nepotřebuješ žádnou církev což je společenství ale stačí mít jen za sebe sám vztah s Bohem (který sám přiváděl lidi do společenství a řekl že máme jít hlásat evangelium) a skončíš tím, že hájíš věc o kterou se s tebou nikdo nepře, protože nikdo nemůže být spasen ze skutků a Bůh nás k ničemu, ale vůbec ničemu nepotřebuje a to co máme a to že jsme spasení je jen z veliké milosti, protože každý člověk si zaslouží smrt. A ty skutky, které se tu řešili jsou znakem toho, že má křesťan nové srdce a žije v novotě Ducha. Nese ovoce jak říká sám Ježíš.

libor01 16.3.2017

Děkuji za dovysvětlení. To co jsem psal nebylo útočné a pokud to tak vypadalo tak to znamená, že jsem to špatně podal. Některé věci jsem od tebe zřejmě špatně pochopil a teprv teď vidím tvůj pohled na některé věci. Ano i já bojuji někdy z egem, ale snažím se stát za pravdou, která vychází z písma. Někdy je velice nešťastné psát si o věcech, protože mohou být jinak pochopeny. Vždy je lepší osobní komunikace. Jak jsem psal již dříve. Ať tě Bůh provází tvým životem a cítíš jeho přítomnost v každý čas tvého života. :)

dooory 16.3.2017

Jestrabe, možná bys ty mé příspěvky měl číst celé, protože potom tady rozšiřuješ nějaké nepravdy :). Nestuduju náboženství, ale ekonomku. A ne pro zábavu, ale kvůli práci, protože budu mít větší šanci na povýšení. A taky mě to samozřejmě baví :) Bibli studuju sama nebo s rodinou a ve sboru. Myslím, že celé tohle je o tom, že v Bibli píše něco, co se ti nehodí. Pak nás tady označuješ za fundamentalisty a za mladé a nezkušené apod. Snažíš se nám to všemožně vysvětlovat, jak to není možné a hledáš cestu, jak by sis to vyložil jinak, aby to pro tebe bylo pohodlnější. Ale víš co, mně je to celkem jedno :). Bible mluví jasně a navíc ti každý obrácený křesťan řekne, že to možné je. Jen tobě se to zkrátka nehodí. A o čase to až tak není - moje mamka je rozvedená, pečuje o 92 letou babičku, chodí do práce a ještě se stará o domácnost. Je rozvedená už dvacet let a musela prostě zvládat vše, jak ženskou práci, tak i mužskou a do toho mě ještě vychovávat a že to teda nebylo lehký. Nezapomenu na to, když byla vážně nemocná a snažila se prodat dům a koupit jiný, pak stěhování a teď oprava nového domu...všechno to zvládla a vždy se obracela na Pána. Každý den čte z Bible. Jednu chvíli na to čas moc neměla, protože dělala dvanáctky, ale modlily jsme se za to a nakonec našla lepší práci. To ona je zkušená a ji respektuju. A chci vidět tebe, jak respektuješ někoho staršího, kdo ti řekne to samé jako my teď. Takže si myslíš, že musíme souhlasit se vším, co řekneš jen proto, že jsi starší? Já už bych to dál neřešila. Tohle vysvětlování směřuj radši k tomu, kdo tu Bibli napsal :).

dooory 16.3.2017

Jestrabe, možná bys ty mé příspěvky měl číst celé, protože potom tady rozšiřuješ nějaké nepravdy :). Nestuduju náboženství, ale ekonomku. A ne pro zábavu, ale kvůli práci, protože budu mít větší šanci na povýšení. A taky mě to samozřejmě baví :) Bibli studuju sama nebo s rodinou a ve sboru. Myslím, že celé tohle je o tom, že v Bibli píše něco, co se ti nehodí. Pak nás tady označuješ za fundamentalisty a za mladé a nezkušené apod. Snažíš se nám to všemožně vysvětlovat, jak to není možné a hledáš cestu, jak by sis to vyložil jinak, aby to pro tebe bylo pohodlnější. Ale víš co, mně je to celkem jedno :). Bible mluví jasně a navíc ti každý obrácený křesťan řekne, že to možné je. Jen tobě se to zkrátka nehodí. A o čase to až tak není - moje mamka je rozvedená, pečuje o 92 letou babičku, chodí do práce a ještě se stará o domácnost. Je rozvedená už dvacet let a musela prostě zvládat vše, jak ženskou práci, tak i mužskou a do toho mě ještě vychovávat a že to teda nebylo lehký. Nezapomenu na to, když byla vážně nemocná a snažila se prodat dům a koupit jiný, pak stěhování a teď oprava nového domu...všechno to zvládla a vždy se obracela na Pána. Každý den čte z Bible. Jednu chvíli na to čas moc neměla, protože dělala dvanáctky, ale modlily jsme se za to a nakonec našla lepší práci. To ona je zkušená a ji respektuju. A chci vidět tebe, jak respektuješ někoho staršího, kdo ti řekne to samé jako my teď. Takže si myslíš, že musíme souhlasit se vším, co řekneš jen proto, že jsi starší? Já už bych to dál neřešila. Tohle vysvětlování směřuj radši k tomu, kdo tu Bibli napsal :).

dooory 16.3.2017

Pardon, zaseklo se mi to tu a odeslalo se to dvakrát :)

faghira 16.3.2017

jestrab - no tak to odevzdávej Bohu v modlitbě, že nemáš čas, že nestíháš, atd. Cokoli, co Tě trápí. Možná jsi mu to jen nepředal a snažíš se sám ze sebe. A my lidé prostě máme limity. A Bůh zatím čeká, až na to přijdeme. Tohle zahlcení může být od nepřítele. Znám to z vlastní zkušenosti. Dějí se různé věci a potom není čas na vztah s Bohem.

dooory 17.3.2017

Nemam vzor v relativne zdravych lidech ani v tom, jestli clovek v zivote neco dokazal. Mam vzor v kazdem, kdo aktivne zije s Kristem, cerpa od nej lasku a predava ji dal 😊 asi bych tu diskuzi uzavrela, je to porad to same. A popravde me to uz ani nebavi. Radeji pujdu sve fundamentalisticke srdce venovat casu s Panem. Protoze kde je nas cas, tam je nase srdce 😊

jirikholas 22.6.2017

Ahoj, trošku jsem si na Tebe vzpomněl, snad mi někdy napíšeš. Jirka

Uložit