Svatý petr Kristův náměstek.....svátek STOLCE sv.Petra

Dnes slavíme svátek Stolce sv. Petra.
Dnešní svátek se týká památky první biskupské katedry Kristova náměstka. Nejde však o vlastní hmotný stolec, ale o funkci, pro kterou se stal sv. Petr a jeho následovníci na římském biskupském stolci hlavou apoštolského sboru a vrchními pastýři celé Církve. Zprvu jeho místem bylo syrské hlavní město Antiochie a teprve později přesídlil Petr do Říma, střediska tehdejší kultury, aby odtud vládl Kristus.
Biskupský stolec je symbolem učitelského, kněžského a pastýřského poslání. Petrův je k tomu navíc znamením jednoty církve, založené na apoštolech. Sv. Cyprián ve 3. století napsal: >Je jeden Bůh, jeden Kristus, jedna Církev a jeden stolec založený na Petrovi Kristovým slovem.>
Svátek v Římě slavený od IV. století v den 11. 2. souvisí s tradicí, že v ten den se Petr ujal správy římského biskupství. Po určitou dobu byl kvůli postním obdobím slaven už v lednu a v tento den byl připomínán antiochijský stolec, ale pokoncilní liturgická obnova vrátila svátek na původní den.
Všemohoucí Bože, tys založil svou církev na pevné skále Petrova vyznání; chraň ji a nedopusť, aby se zmítala uprostřed bouří a zmatků. Prosíme o to skrze Tvého Syna Ježíše Krista, našeho Pána, neboť on s Tebou v jednotě Ducha svatého žije a kraluje po všechny věky věků. Amen

mdo oliv 22.2.2022

komentáře: (2)


koko 23.2.2022

Naplňujme se Duchem svatým, bez něho nemůžeme nic a byli bychom tmou jako celý zbytek světa, jediný kdo svět tak trochu drží ještě, aby se tu dalo aspoň ještě nějak žít někde, je duch svatý, který nás chrání, až bude církev prava v jednotě a harmonii v duchu jeho jednomyslná vzata do nebe, zformována v Krista, pak začne peklo na zemi.. proto se jim, nejvzácnějším pokladem a perlou v poli našeho srdce úrodného nalezenou, naplňujme neustále, výměnme za ní vše, je to On ta perla, zamilujme si Ho a Jeho slova a manželství, v kterých není na vrcholu trojúhelníku, a neřídí oba dva On sam, se rozpadají, musí být oba na Něj napojení, jinak nemůžou být v jednotě a dnes duch svatý polovinu zjevuje ženě, polovinu muži, a mají se doplňovat, ne jeden druhému vládnout, vládnout jim má Bůh... On hlava a ne Petr, jen Duch svatý.. Bez něho nemůžeme nic. Amen. Mne to pomáhá a dává věčný život, udržuje ve mně, na Jeho památku a oslavu to činím a Jeho svatý Duch, z lásky... Rozsévač taky rozseval a neptá se zda do úrodné zeme jen, kdyby někde spadlo něco na kámen, dřív se neselo jen jak dnes do řádků, kde je jistota, že se urodí, pokud zaprsi a slunce ještě pak zasvítí a nepřijde treba povodeň, co slovo zaseté vyplaví, a nevím kam které slovo vítr odvane a kde se pak nakonec urodí a vydá užitek, můj úkol je rozsévat a neptat se, dělat každý musí svůj určený mu úkol, který mu dělá radost a s láskou si to užít ještě navíc, a pořádně to dělat, neodbyt svou práci jedním řádkem jen, já jich mám mnoho a mnoho proto sklidíme i odmen pak v nebi, Bohu jde nejvíc o náš charakter, a máme talenty dané nám i seminka Jeho vyuzivat, aby dala věčný život, nebo aspoň v malém být věrný, neboj se malé stadce, neboť se Bohu zalibilo dát vám nebeské království, s vírou, že se to někoho dotkne, nemůžu jinak, jsem prostě už taková, zformována do této podoby a nikdy nechci z ní už zpět.. za nic jiné ten poklad nevymenim ani za minulost jakoukoliv jak Lotova žena rádoby, Boží slovo i dnes a stále ve mně je pro mě to nejvíc... A jsme sůl země a ne solný sloup na jednom místě.. nebo řádku, nestojime na jedné větě nebo verši ani z jedné cihly pouhé nepostaví se celý dům a z jedné tašky střecha, pohybujeme se i naše myšlenky neustále v proudu Ducha svatého, aby se církev budovala a formovala do nevěsty Kristovy, hodně nebe a Jeho věčne nekonečné lásky a žehnající náruče i péče atd.❤️💌🌝☀️🌈🐳✍️🔥🍞🐁🐎🤗😁🚰🌅jako puzzliky a kamínky v mozajce, až bude obraz celý a my všichni v jednotě do Krista zformování všichni, poletíme domů, ejmen, ejmen ❤️

koko 23.2.2022

Opravena a rozšířenejsi verze mých P.S. :))
Pracovala jsem v Betléme taky a v zařízeních, kde jsme byli z různých církví a někteří zapálení katolíci mi hodně dali, např. verš s obrázkem růže, 🌹 kde bylo slovo, netrap se, že má růže trny, ale raduj se, že nádherně voní, radujme se z maličkostí, v malém věrní buďte a s radujicimi se radujme a radost a víru, která se raduje a užívá si, jim, nikomu neberme, vždyť je zázrak veliký a nádherný, když se někdo na zemi raduje, a už vůbec je za to neodsuzujme a nesuďme, kdyby to nešlo jinak, ale naštěstí jde, budu radši věřit všemu a tak i pravdě mnohé mezi tím, než ničemu, na každém sprochu pravdy trochu a láska věří a má naději, má vše i pravdu, láska sama si tvoří vlastní pravidla a hranice pravdy, co už je lež a co ještě pořád čistá jen láska a pravda, která osvobozuje, jiná co svazuje a zarmucuje, tedy pravda bez lásky v ní od ďábla mnohdy, mne nezajímá, co trhá a láme křídla, brzdí jen a uzemnuje, bere bic na duhového koně okřídleného a chce ho zkrotit i toho krásného 🦄 jednorožce, aby nevyčníval z řady, nebyl v ničem výstřední natož v létání a zázraku i v radosti všem přinášení, aby byl stejný jako ostatní a jen na práci a dřinu a táhnutí jha s nevěřícími a nevznasejicimi se až do nebe, čistému vše čisté a nic není náhoda a Bůh vždy tvoří slovem, blaze tomu, kdo věří vše Jemu a těm, které nám posílá všechny do cesty, děkuji za vas a za každý milý příspěvek z Ducha vzletu, Ducha lásky a v ní jen vždy tak pravdy, která nadnáší, rozradostnuje a ne uzemnuje, která věří a slovem nové vše tvoří a lepší vše, pro ty kdo lásce věří, že na velikou míč, tu největší, že je Bohem a kdekoliv se rozsvítí, tma musí ihned ustoupit a vyžene ji, každou temnotu a ty vetřelce z ní, z každé planety, která chce invazi nebo státu jen, nepřítele a boj místo čisté lásky jen, přitom jen láska vítězí a každé zlo porazi a dojme k slzám k lítosti všechny zle a ke změně i slzám pokání a usvedci ve svědomí, po té ho očistí a obnovi i život každý i zemi brzy, po té, co spálená bude, ožije opět a lepší o moc bude, všechno, kdo se nechá pravdou jak ohněm očistit, raduje se z pravdy. 💓 Bůh Vám všem žehnej a pokojem a ovocem Ducha vším kéž i naplňuje, obdaruje vás i jiné skrze vás, stvoří to ve vás svým slovem lásky, potěšujícím, kdo ho nenese, může být vytat, jako z textu vyjmut a vyhozen, ze země i slov živých, proto za něj prosme, každé jedno zvlášť jmenujme a zkontrolujme zda a kolik jsme ho dnes nesli a které ne nebo malo ještě, o to prosme Pana o odpuštění a doplnění každého toho ovoce na každý den pro sebe i jiné, je to láska, radost, pokoj, dobrota, čistota, věrnost, tichost, sebeovládání, trpělivost, laskavost, mírnost, vlídnost, krotkost, střídmost, odvaha, smělost atd. Kontrolujme se a ovladejme a s Boží pomocí očišťujme a milujme se navzájem a nenechme se nikým a ničím k opaku nikdy vytočit, vždyť láska se nenechá vydráždit, nepočítá křivdy, nejedna nečestné, nemá radost ze špatnosti, ale vždy se raduje z pravdy atd. 1.kor.13, ejmen, ejmen❤️🌹🦄🤗😁🐎🌅🐁🍞🔥✍️🐳🚰🌄🌈☀️🌝💌💓⛅🌊🐬

Uložit